Aligner | Dentopol Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Adınız Soyadınız
Telefon Numarası
Eposta
Mesaj

Dentopol Aligner Kliniğinde Hangi Tedaviler Uygulanmaktadır?

Dentopol'de düzgün dişlere kavuşmanız için oluşturulmuş ortodonti klinikleri mevcuttur. Bu kliniklerde Ortodonti uzmanı diş hekimleri size özel en uygun tedavi planlaması ile çözümler sunmaktadır.

Dentopol Ortodonti kliniğinde uygulanan en yeni yöntem Aligner uygulamasıdır. Aligner uygulaması ile tel takmadan düzgün dişlere sahip olabilmeniz için şeffaf estetik apareyler kullanılır. Bu apareyler tel tedavisinde olduğu gibi sabit değildir, istediğiniz an çıkarılabilir.

 

WhatsApp Hattı Bilgi & Randevu

 

Aligner nedir?

Aligner, tel ve braketlerle yapılan ortodontik tedavilere alternatif olarak geliştirilmiş bir yöntemdir. Tellerin oluşturduğu hoş olmayan görüntü sebebiyle tedavi olamayan hastalar için önemli bir alternatif tedavidir. Aligner plakları dişlerin üzerine sıkıca yerleşen, şeffaf medikal plastikten yapılan son derece şeffaf, neredeyse görünmeyen bir malzemeden yapılır.

  1. Dişlerimin tedavi sonunda nasıl olacağını görebilecek miyim?

Evet, dişlerinizin tedavi bittiğinde alacağı son şeklini önceden görebilirsiniz. İleri teknoloji 3D program sayesinde size tedavinizin simülasyonu gösterilir. Orada bozuk dişlerinizin nasıl ve ne şekilde hareket edeceğini, tedavi bittiğindeki düzelmiş görüntüsünü, dijital ortamda tedaviye başlamadan izleyebilirsiniz.

  1. Telle yapılan tedavilere göre ne avantajları var?

En başta estetik bir yöntem olması, kontrol aralıklarının daha uzun olması, yurtdışı ve şehir dışındaki hastalar için büyük kolaylık oluşturur, Klasik yöntemde kullanılan braket ve tellerin sebep olduğu, yanak ve dudaklardaki yara ve tahrişler olmaz. Dişeti problemleri, braket çevrelerinde oluşabilecek diş çürükleri gibi olumsuzluklar yoktur, Çıkarılabilir olmaları sebebiyle yemek yeme, diş fırçalama, diş ipi kullanımı gibi işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun dışında da istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz, Çevrenizde çoğunlukla ortodontik tedavi gördüğünüz anlaşılamayacağından sosyal yaşantınızda sıkıntılar yaşamayacak ve hayat tarzınızı değiştirmeyeceksiniz. Çok sayıda köprü ve kaplaması olan ağızlarda telli sistemlere göre dişlere tutunması, yerleşmesi daha kolaydır.

  1. Farklı isimlerle yurtdışından gelen başka markalar da var. Aligner’ın onlardan ne farkı var?

Öncelikle belirtmeliyiz ki Aligner % 100 yerli üretimdir. Böyle olmasının birçok avantajı var. Fiyatı, haliyle çok daha uygundur. Yurt dışına ölçülerinizin gitmesi, plakların üretilip gelmesi 1 aydan aşağı olmaz, Aligner’da ise ortalama 1 haftada tüm plaklarınız üretilir. Plaklarınızı kullanırken oluşabilecek kırılma ve kaybolma durumlarında yenisinin üretilip size teslim edilmesi kısa sürede gerçekleşir. Böylelikle tedavinizde aksamalar yaşamazsınız. Yurtdışından gelen sistemlerde bu süreler uzundur. 

  1. Aligner Tedavi süresi ortalama nedir?

Dişlerin bozukluk derecesi tedavi sürecini belirleyen bir durumdur. Ortalama 3 ay ile 15 ay arasında aktif tedaviler sürebilmektedir.

  1. Tedavi sonrasında nelere dikkat etmeliyim?

Aktif tedavinizin bitip pekiştirme tedavisinden sonra dişlerin görünmeyen iç kısımlarına Retainer dediğimiz özel bükümlü bir tel yapıştırılır. Bunun çıkmaması için ısırmak suretiyle yediğiniz gıdalarda dikkatli olmanızı, retainer çevresini daha dikkatli fırçalamanızı ve ara yüz fırçası kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayınız

Site içerisinde bulunan içerikler tamamen bilgilendirmek içindir. Bu bilgilendirmeler kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez!

Kliniklerimizde uyguladığımız tedavi yöntemleri hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bize istediğiniz zaman iletişim kanallarımızdan ulaşabilir, dilerseniz hemen randevu oluşturabilirsiniz.